Rezervovat

Po odeslání vaší žádosti vám co nejdříve potvrdíme termín rezervace a domluvíme se na podrobnějších informacích.

Kontaktujte nás

 

Rádi Vás přivítáme přímo na zámku v Mikulově, kde Vás provedeme jednotlivými prostory a doporučíme ty nejvhodnější pro Vaši akci. Nebo nás kontaktujte e-mailem a zastihnete nás také na telefonním čísle.

Těšíme se na Vás a rádi Vám pomůžeme dotáhnout Vaši akci k dokonalosti.

Kontakt

Mgr. Kamila Kmetová, Ph.D.
M: +420 777 061 295
E: pronajmy@rmm.cz
Regionální muzeum v Mikulově, příspěvková organizace
Zámek 1/4 
692 01 Mikulov

IČO: 00089613
DIČ: CZ00089613

Zámek v Mikulově je dominantou tohoto malebného jihomoravského města, viditelnou snad ze všech jeho částí. Proto se nemusíte bát, že byste k nám nemohli najít cestu. Pro jistotu Vám nabízíme několik užitečných tipů.

Vjezd do areálu zámku je možný jen po předchozí domluvě a parkovací místa jsou vyhrazena vždy jen pro maximálně tři vozy na akci. Proto Vás nasměrujeme co nejblíže k zámku a budeme rádi, když k nám přijdete pěšky.

Cesta autem, příjezd od Brna

Před Mikulovem odbočte doleva na silnici 421, ulice Brněnská. Tou pokračujte rovně, po cca 900 m odbočte mírně doprava na ulici 22. dubna, která následně pokračuje jako ulice Komenského. Na křižovatce pak odbočte doleva na ulici Koněvova. Na konci ulice Koněvova odbočte mírně vlevo na ulici Česká. V její blízkosti můžete zaparkovat. Odtud už můžete pokračovat pěšky směrem na náměstí a poté branou k zámku (viz obrázkový popis cesty).

Cesta autem, příjezd od Vídně

Na prvním kruhovém objezdu v Mikulově odbočte doprava na ulici Republikánské obrany. Pokračujte ulicí Piaristů, odbočte doprava na ulici Komenského a na další křižovatce doleva na ulici Koněvova. Na konci ulice Koněvova odbočte mírně vlevo na ulici Česká. V její blízkosti můžete zaparkovat. Odtud už můžete pokračovat pěšky směrem na náměstí a poté branou k zámku (viz obrázkový popis cesty).

Cesta autem, příjezd od Bratislavy

Před Mikulovem se napojíte na silnici E 461 a pokračujte podle instrukcí uvedených v sekci „Cesta autem, příjezd od Vídně“.

Pokud v Mikulově zůstáváte a máte objednané ubytování, doporučujeme nechat Vaše auto přímo u hotelu/ penzionu a k zámku se vydat procházkou. Pro jednodenní návštěvníky jsou určené parkovací zóny ve městě přímo pod zámkem.

Pěší přístup k zámku

Do areálu zámku Mikulov můžete vejít hlavním vstupem, tedy branou z náměstí. Využít můžete i vedlejší vstup z ulice Husova, na noc se však zamyká. Připravili jsme pro Vás podrobný fotografický návod cesty k nám na zámek.

Fotografický návod cesty

 
               

Regionální muzeum

Regionální muzeum v Mikulově je příspěvkovou organizací Jihomoravského kraje a kromě pronajímání sálů mikulovského zámku zajišťuje také pořádání výstav, stejně jako péči o stálé expozice.